Auteur Topic: Moet een installatie uit 2009 aan de nieuwe VRKI voldoen bij onderhoud?  (gelezen 226 keer)

gb1974

  • Volledig lid
  • ****
  • Berichten: 89
  • Veiligheid voor alles!
    • Bekijk profiel
Moet een installatie uit 2009 aan de nieuwe VRKI voldoen bij onderhoud?
« Gepost op: vrijdag 23 november 2018, 11:35 »
Moet een installatie uit 2009 aan de nieuwe VRKI voldoen bij onderhoud?

Installatie is in 2009 gemaakt en men vraagt nu een opleverbewijs af te geven.
Ik neem aan dat ik die alleen mag afgeven als de installatie aan de huidige regelgeving voldoet.
Of gelden de regels op moment van aanleg?

dehaanadviseur

  • Actief lid
  • ***
  • Berichten: 47
  • Veiligheid voor alles!
    • Bekijk profiel
Re: Moet een installatie uit 2009 aan de nieuwe VRKI voldoen bij onderhoud?
« Reactie #1 Gepost op: vrijdag 23 november 2018, 14:13 »
Voor BORG gecertificeerde bedrijven geldt artikel 3.7 uit de geintregeerde versie inclusief wijzigingsblad A11 van 1 november 2018
BORG 2005 V2/A11:2018 is gepubliceerd en gaat in op 1 november 2018. Voor dit wijzigingsblad geldt geen overgangstermijn. Vanaf 1 november 2018 mogen alleen de vigerende versies van de VRKI en VRKI 2.0 gebruikt worden. Vanaf 1 januari 2019 mag alleen de vigerende versie van de VRKI 2.0 gebruikt worden.

3.7 BORG OPLEVERINGSBEWIJS
Voor afgifte van BORG Opleveringsbewijzen geldt: de maatregelen die in het beveiligingsplan zijn opgenomen voldoen aan de geconstateerde beveiligingsklasse of een lagere beveiligingsklasse dan vereist volgens de indeling in risicoklassen.
Toelichting:
BORG Opleveringsbewijzen mogen, na overleg met de opdrachtgever, en indien van toepassing in overleg met de eisende partij (verzekeraar), ook op een lager niveau worden afgegeven en worden daarmee installatiegebonden in plaats van risicogebonden.
Het BORG Opleveringsbewijs geeft de volgende informatie:
 adres en aanduiding van het bouwwerk of terrein waar de beveiligingsmaatregelen zijn uitgevoerd;
de geconstateerde risicoklasse volgens de ‘Verbeterde Risicoklassenindeling’ [5] of de VRKI 2.0 deel A [19];
 een verwijzing naar het beveiligingsplan;
 de niveaus van de uitgevoerde beveiligingsmaatregelen;
 de niveaus van de aanbevolen beveiligingsmaatregelen;
 naam en adresgegevens van het bedrijf;
 de datum van oplevering van de beveiliging;
 expiratiedatum; en
 handtekening en datum, namens het bedrijf.

LET OP: per 1-1-2019 wordt de versie 2019 van de VRKI van toepassing. Hierin worden wijzigingen opgenomen t.a.v. de versie 2018

gb1974

  • Volledig lid
  • ****
  • Berichten: 89
  • Veiligheid voor alles!
    • Bekijk profiel
Re: Moet een installatie uit 2009 aan de nieuwe VRKI voldoen bij onderhoud?
« Reactie #2 Gepost op: vrijdag 23 november 2018, 15:53 »
Oke, duidelijk.

Hoe zit het dan als ik een PvE en beveiligingsplan heb dat gebaseerd is op de huidige VRKI, getekend door klant en goedkeuring van verzekering in 2018 en dat de uiteindelijke oplevering in 2019 is?