Auteur Topic: Opleverbewijs afgeven indien er afwijkingen zijn?  (gelezen 1135 keer)

gb1974

  • Volledig lid
  • ****
  • Berichten: 76
  • Veiligheid voor alles!
    • Bekijk profiel
Opleverbewijs afgeven indien er afwijkingen zijn?
« Gepost op: vrijdag 12 januari 2018, 09:53 »
Mag ik een opleverbewijs afgeven indien er niet voldaan wordt aan de klasse.
Bijvoorbeeld geen magneetcontact op een deur. Of geen contact op meterkast.
Ook indien de klant hier mee akkoord gaat eventueel?

nayonowe

  • Erelid
  • *****
  • Berichten: 283
    • Bekijk profiel
    • Alarm-winkel.nl
  • Bedrijf: Alarm-winkel.nl
  • Functie: Technisch adviseur / specialist
Re: Opleverbewijs afgeven indien er afwijkingen zijn?
« Reactie #1 Gepost op: vrijdag 12 januari 2018, 10:45 »
Zo ver als ik weet:

Je voldoet niet aan de regelgeving, dus kan je niet certificeren.

Een opleverbewijs (geen certificaat) kan je wel afgeven, dit wil puur zeggen dat je de installatie conform de offerte/afspraken hebt geïnstalleerd.
Je kan eventueel de afwijking vermelden op het opleverbewijs.


Zelf heb ik in het verleden wel gecertificeerd waarbij een installatie niet voldeed aan...
Dit was i.o.m. de verzekeraar welke dit ook zwart op wit heeft bevestigd aan mij alsmede de klant.

Julian Wendler

  • Erelid
  • *****
  • Berichten: 575
  • sani salvique
    • Bekijk profiel
  • Functie: Monteur beveiligingsinstallaties, All-round Beveiliger
Re: Opleverbewijs afgeven indien er afwijkingen zijn?
« Reactie #2 Gepost op: vrijdag 12 januari 2018, 15:09 »
Mag ik een opleverbewijs afgeven indien er niet voldaan wordt aan de klasse.
Bijvoorbeeld geen magneetcontact op een deur. Of geen contact op meterkast.
Ook indien de klant hier mee akkoord gaat eventueel?

Nee,
Klant zal ook niet akkoord gaan... dus gezeik.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Met Limburgse groet,

Julian Wendler


-----------------------------------------------------
Alles is op eigen titel en niet te achterhalen op een bedrijf of andere natuurlijke persoon.

dehaanadviseur

  • Actief lid
  • ***
  • Berichten: 42
  • Veiligheid voor alles!
    • Bekijk profiel
Re: Opleverbewijs afgeven indien er afwijkingen zijn?
« Reactie #3 Gepost op: vrijdag 12 januari 2018, 18:51 »
Als gecertificeerd BORG beveiligingsbedrijf of erkend VEB beveiligingsbedrijf heeft u een zorgplicht. Dat wil zeggen dat u de opdrachtgever moet informeren over de juiste risicoklasse en de daarbij behorende beveiligingsmaatregelen conform de VRKI. Indien de uitgevoerde beveiligingsmaatregelen voldoen aan de geconstateerde risicoklasse, kunt u een  BORG of VEB beveiligingscertificaat afgeven.
Als een verzekeraar een eisende partij is dan zijn de polisvoorwaarden van toepassing.

Indien de uitgevoerde maatregelen niet voldoen aan de geconstateerde risicoklasse maar wel aan een lagere klasse dan kunt u een Borg of VEB opleveringsbewijs afgeven.

Borg certificatieschema: Als niet wordt voldaan aan een lagere klasse dan kan geen BORG opleveringsbewijs worden afgegeven.  Zie artikel  3.7 en artikel 5.5 in de NBRL BORG 2005v2. In dat geval kunt u volstaan met een “eigen verklaring”.

VEB regeling:  Indien de uitgevoerde maatregelen niet voldoen aan de geconstateerde risicoklasse maar wel aan een lagere klasse dan kunt u een opleveringsbewijs afgeven, er wordt gekozen voor uitgevoerde maatregelen:  “geen volledige VRKI”. Op het opleveringsbewijs wordt duidelijk aangegeven welke maatregelen wel genomen zijn.