Auteur Topic: Reistijd vergoeding (reisuren)  (gelezen 635 keer)

Beveiliger64

  • Erelid
  • *****
  • Berichten: 288
    • Bekijk profiel
Reistijd vergoeding (reisuren)
« Gepost op: dinsdag 11 juli 2017, 03:38 »
 Hoe is het in het CAO geregeld m.b.t. als een werknemer voor zijn werkgever langer dan 1,5 enkele reis moet reizen om op zijn/haar werk te komen?

Als de werkgever aan het betreffende personeelslid verzoekt om buiten zijn/haar regio diensten te verrichten, en het personeels-lid hierdoor langer moet reizen. Als de afstand woon-werk meer dan 60 km, of 70 km of meer bedraagt.


Deze reistijd (met openbaar vervoer, of eigen vervoer), incl. wachten op aansluitingen openbaar vervoer.

NB.: Het gaat niet om ''vrijwillige basis''
« Laatst bewerkt op: dinsdag 11 juli 2017, 03:50 door Beveiliger64 »

Planner

  • Erelid
  • *****
  • Berichten: 3.256
    • Bekijk profiel
Re: Reistijd vergoeding (reisuren)
« Reactie #1 Gepost op: dinsdag 11 juli 2017, 13:19 »
Om belastingtechnische redenen zijn de termen reiskosten- en reistijd- vergoeding omstreeks 2008 vervangen door reisvergoeding, maar feitelijk bestaan ze nog wel. De reiskosten vergoeding staat in artikel 52 lid 6, de reistijdvergoeding in artikel 52 lid 7.

Wanneer iemand met het OV reist dan kan indien gewenst dus de standaard (reiskosten) vergoeding van 18 cent per kilometer vervangen worden door de werkelijke kosten van het OV (zie de voorwaarden in het artikel), de aanvullende (reistijd) vergoeding uit lid 7 moet altijd betaald worden.

Als jij dus 70 km enkele reis moet reizen heb jij recht op 30 x 0,16 = 4,80 aanvullende reis (tijd) vergoeding per reisbeweging (dus 2 per dag). Afhankelijk van het totaal aantal kilometers wat jij in een bepaalde periode en/of jaar (afhankelijk welke saldering jouw werkgever gebruikt, zie artikel 52 lid 14) moet reizen, en de totale reisvergoeding die jij krijgt, kan dit bedrag gedeeltelijk of wellicht zelfs geheel netto worden uitbetaald. Als jij met het OV reist, dan is het hele bedrag bruto.
« Laatst bewerkt op: dinsdag 11 juli 2017, 13:29 door Planner »

V'tje

  • Volledig lid
  • ****
  • Berichten: 68
    • Bekijk profiel
Re: Reistijd vergoeding (reisuren)
« Reactie #2 Gepost op: woensdag 13 september 2017, 00:23 »
Hoi.
Wij hebben in ons bedrijf iets anders aan de hand.
De reiskosten per auto lopen op. Het managent wil die kosten begrenzen op max 200 euro en alleen ov kosten max vergoeden.
Je mag alleen met de auto na toestemming van het management.
Het management beroept zich op het bedrijfsreglement, die om die reden net aangepast is.
Mag de reiskosten per auto begrensd worden om je te dwingen meer met het ov te gaan?




Nadina Jahangier

  • Erelid
  • *****
  • Berichten: 100
  • Veiligheid voor alles!
    • Bekijk profiel
Re: Reistijd vergoeding (reisuren)
« Reactie #3 Gepost op: donderdag 14 september 2017, 09:43 »
Het begrenzen mag niet. Gemaakte kosten (afgelegde kilometers) moeten conform CAo worden vergoed. Echter mag een werkgever eisen dat er gebruik gemaakt wordt van het OV als de werklocatie bereikbaar is met OV en deze kosten aanhouden als maximale vergoeding. Dan is het nog je eigen keuze om toch met eigen vervoer te gaan maar weet je wat de maximale vergoeding is vor je reis.

Planner

  • Erelid
  • *****
  • Berichten: 3.256
    • Bekijk profiel
Re: Reistijd vergoeding (reisuren)
« Reactie #4 Gepost op: vrijdag 15 september 2017, 09:33 »
Echter mag een werkgever eisen dat er gebruik gemaakt wordt van het OV als de werklocatie bereikbaar is met OV en deze kosten aanhouden als maximale vergoeding.

Dat mag helemaal niet! De keuze ligt bij de werknemer. Zelfs als deze met het OV komt, dan dient de werkgever de standaard reisvergoeding te betalen. Pas wanneer de werknemer op eigen verzoek vraagt om de (werkelijk gemaakt) kosten van het OV te vergoeden, dan zal dat, bij overlegging van de vervoersbewijzen, de basis van de reisvergoeding zijn (zie artikel 52 lid 6). Dat doet een (slimme) werknemer natuurlijk alleen maar wanneer de werkelijke kosten van het OV hoger zijn!. Het gaat dan overigens alleen om de reisvergoeding uit lid 6. De (aanvullende) resivergoeding uit lid 7 moet altijd betaald worden, of iemand nu met OV, eigen auto, of zelfs met een bedrijfsauto moet gaan. Het is namelijk een vergoeding voor de extra tijd die het kost

Planner

  • Erelid
  • *****
  • Berichten: 3.256
    • Bekijk profiel
Re: Reistijd vergoeding (reisuren)
« Reactie #5 Gepost op: vrijdag 15 september 2017, 09:35 »
Het management beroept zich op het bedrijfsreglement, die om die reden net aangepast is.
Mag de reiskosten per auto begrensd worden om je te dwingen meer met het ov te gaan?

Nee dat mag niet. Een bedrijfsreglement kan niet de bepalingen in een CAO ter zijde schuiven, tenzij er expliciet in de CAO staat dat dat bij een bepaalde regel mag, en dat is hier dus zeker niet het geval!